Siz Hiç Sabahları Horoz Sesiyle Uyandınız mı?


Ekolojik tarımla uğraşan Discovery Türkiye çiftlik evlerinde bir yandan tatilinizi yapıp bir yandan da üretime katkıda bulunabilirsiniz.

En son ne zaman zeytin toplayıp arpa ektiniz? Son yıllarda hiç kerpiç evlerde uyuyup horoz sesleriyle uyandınız mı? Bütün bir yılın veya sadece bir haftanın yorgunluğunu, gerçek bir çiftlik evinde bahçe işleri ile uğraşarak, doğal besinlerle beslenip, doğada uzun yürüyüşler yaparak atmaya ne dersiniz?

Şehir hayatından skılıyor, yaşam tarzınızın monotonluğu, gün geçtikçe kendinizi daha sağlıksız hissetmenize sebep oluyorsa, doğayla baş başa kalacağınız gerçek bir tatile ihtiyacınız var demektir. Discoverytürkiye çiftlik evleri, şehir insanını çiftlik yaşamındaki hayatla kısa bir süreliğine de olsa buluşturmayı hedefliyor. Çiftlik evlerimizde kısa ya da uzun süreli tatil yapmayı seçen misafirlerimiz isterlerse gönüllü çalışarak ve çiftliğe belli bir katkı payı ödeyerek eş ve çocuklarıyla birlikte konuğumuz oluyorlar. Böylece geçirdikleri sağlıklı ve keyifli bir tatilin yanı sıra, ekolojik tarıma ve kırsal kalkınmaya da katkı sağlıyorlar. Tükettikleri ürünlerin kaynağını tanımak ve kırsal yaşam hayatını deneyimlemek de cabası… Devamı…

Safranbolu evleri tarihi ulaşımı gezilecek yerleri


Safranbolu Kendini koruyan Kent
Anadolu’nun kuzeybatı kesiminde tarihi evleri ile ünlü Safranbolu bir İyon prensesi tarafından kurulmuştur. Kent ve çevresi tarih boyunca Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi birçok uygarlık yaşamıştır. Safranbolu tarihi ipek yolunun Kastamonu-Gerede-Istanbul kesimi üzerinde önemli bir konaklama merkeziydi.

Sahip olduğu mirasın zenginliği yanında, bu mirası çevresel dokusu içinde korumaktaki başarısından dolayı Safranbolu 1994 yılı sonunda UNESCO tarafından “Dünya Miras Listesi”ne dahil edilmiş ve bir dünya kenti haline gelmiştir. Safranbolu tarihi ve kültürel zenginliğinin ifadesi olarak bugün doğal ve çevre dokusu içinde korunmakta olan 1008 esere sahiptir. Kaya Mezarları, höyükler, Cinci Hanı ve Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Camisi, İzzet Mehmet Paşa Camisi, Yemeniciler Arastası, İncekaya Su Kemeri, Konaklar, Çeşmeler, Türbeler bu eserlerin bir bölümüdür. Devamı…